GAUTENG
KWA-ZULU NATAL
WESTERN CAPE
FREE STATE

ONLINE CLASS SCHEDULE

Time Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
9.00am Strength

with Desiree Dickinson

Strength & Cardio

with Desiree Dickinson

Dance/Move

with Debbie Lewis

Strength & Cardio

with Anthony de Decker

Strength

with Taryn Habib

Strength & Cardio

with Eric Neeleman

10.00am Posture and Balance

with Candice-Lee Morgan

Mat Work

with Rene Bienedell

Cardio

with Rene Bienedell

Strength

with Eric Neeleman

Cardio

with Miriam Vallie

11.00am Cardio

with Anthony de Decker

Strength

with Candice-Lee  Morgan

Posture & Balance

with Daleen Steyn

Stretch

with Kim Baldry 

Strength & Cardio

with Amelia Graham

17.30pm Strength & Cardio

with Julie Bailey

Strength & Flexibility

with Amelia Graham

Join the class now!

GAUTENG

JHB: NORTH

Monday & Thursday- 9:00am or 10:00am

Blairgowrie Recreation Centre, 8 Park Lane

Tuesday and Friday – 10:30am or 11:30am

Norscot Manor Recreation Centre, 16b Penguin Drive, Norscot

Tuesday and Friday – 9:00am or 10:00am

Ernest Ullmann Park Recreation Centre, 16 Minto Road

Monday and Wednesday – 6:00pm

Our Lady Of Lourdes Rivonia Catholic Church, Rivonia Rd & North Road, Rivonia

Monday and Friday – 10:15am

Observatory Sport Club, 59 Fredrick St, Observatory

Monday and Friday – 11:30am
Monday and Wednesday – 17:30pm

St Luke’s Church, 18 High Road Corner Oaklands Rd

Monday and Wednesday – 5:30pm

God First Church, 56 1st Ave West, Parkhurst

Tuesday and Friday – 8:30am

St Columba’s Presbyterian Church, 45 Lurgan Road

Monday, Wednesday and Friday – 9:00am
Monday and Wednesday – 10:00am
Wednesday 17:30pm and Saturday 9:00am

GodFirst Church, 18 Sunset Ave, Pine Slopes

Tuesday and Friday – 9:45 am
Rosebank Scout Hall, Corner Bolton and Blanford Road, Rosebank

Tuesday and Thursday – 10:00am

St Stephen’s Church, 67 Nanyuki Rd, Sunninghill

JHB: SOUTH

Monday and Thursday – 10:45am
Tuesday and Thursday – 17:30pm

Brackendowns Baptist Church, 5 Kariba St, Brackendowns, Alberton

Monday and Thursday – 9:30am

Klipriviersberg Recreation Centre, Peggy Vera Road & Sunningdale Drive, Johannesburg South

JHB: EAST

Tuesday and Thursday – 9:00am
Monday and Wednesday – 17:00pm

1st Bedfordview Scout Group, 4 Disa Rd, Geldenhuis Estate AH, Germiston

Tuesday and Thursday – 10:30am

Edenvale Bowls Club, 170 6th Ave, Edenvale
Monday and Wednesday – 6:15pm
Trinity Church, cnr Rembrandt and St David Rd. Elma Park, Edenvale
Monday and Thursday – 9:30 am
Trinity United Church, 92 Quintus Van Der Walt Drive, Norkem Park, Kempton Park
Tuesday and Friday – 9:00am

North Field Methodist Church, Cnr Aerodrome Dr & Webb Str, Airfield, Benoni

Tuesday and Friday – 10:15am
Witfield Methodist Church 14 Green St, Witfield, Boksburg

JHB: WEST

Tuesday and Thursday – 17:30pm
1st Honeydew Scouts, Honeydew Country Club, 1 Boundary Rd, North Riding AH, Roodepoort.

Tuesday and Thursday – 9:00am

Randpark Ridge Scout Hall, Tinktinkie Road.

Tuesday and Thursday – 10:15am

Gereformeerde Kerk Wilropark, Corner Kiepersol and Haakdoring St, Wilropark, Roodepoort

Monday and Friday – 8:45am

NG Weltevreden Church, 1140 Cornelius Street

Monday & Friday – 10:00am

Roosevelt Park Recreation Centre, 73 Preller Drive

CENTURION

Tuesday and Thursday – 9:00am
St Martin’s Anglican Church In the Field,16 King St, Irene Security Estate

KWA-ZULU NATAL

Tuesday and Friday – 8:30am
Monday and Wednesday – 5:30pm

Westville Methodist Church, 38 Jan Hofmeyer Drive, Westville

Monday and Friday – 9:30am
Hillcrest Library, 22 Delamore Road, Hilldene, Hillcrest

Tuesday and Thursday – 5:30pm
Hillcrest Primary School, 17 Emoyeni drive, Hillcrest

Tuesday and Friday – 10:00am
Fairfell Girl Guide Hall,622 Main Rd, Northdene, Queensburgh
Monday and Thursday – 10:00am
Umhlanga NG Kerk, 34 Herrwood Dr, Herrwood Park, Umhlanga
Tuesday and Friday – 10:00am 
North Durban Presbyterian church, 3 Round The Green St, Sunningdale

WESTERN CAPE

Monday and Thursday – 10:15am

Tuesday and Thursday – 17.45pm

All Saints Church, 6 Brent Rd, Plumstead, Cape Town

Monday and Wednesday – 10:00am
NG Kerk Sonnekus, Park Ave, Milnerton, Cape Town
Monday – 8:30am and Friday – 10:30am
Table View Methodist, 85 Janssens Ave, Table View
Tuesday and Thursday – 8:30am
All Saints Church, Baxter Street Durbanville (opposite Durbanville primary school)
Monday and Wednesday – 8:30am
Chrismar Tennis Club, 21 Glanville Street Chrismar, Bellville

Monday and Friday – 9:00am

Dutch Reformed Church, 87 Beach Road,  Gordon’s Bay
Tuesday and Thursday – 9:00am
1st Strand Scout Hall, 62 Woltemade St, Strand, Cape Town
Monday and Wednesday – 9:45am
United Church, 28 Bright St, Audas Estate, Somerset West

FREE STATE

Monday & Friday – 9:30 am
NG Kerk Langenhovenpark (Gemeentesentrum), 26 Boerneef St, Langenhoven Park, Bloemfontein